Do potravinové sbírky se v sobotu zapojilo rekordních 1540 obchodů po celé ČR

Do potravinové sbírky se v sobotu po celé České republice zapojil rekordní počet 1540 obchodů. Oproti předchozím rokům je to o stovky více, do sbírky se zapojuje i čím dál více dobrovolníků. Novinářům to řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Tomáš Prouza.

Podle Prouzy k dalšímu navýšení počtu zapojených obchodů pomohl zejména nárůst počtu dobrovolníků, a to jak ze strany charitativních organizací, tak i z řad zaměstnanců obchodů. "Díky tomu dokážeme posbírat výrazně více potravin než v minulosti," řekl.

Poslankyně Věra Kovářová (STAN) uvedla, že v poslední době roste počet lidí, kteří potřebují pomoc potravinových bank. "Stoupají tak náklady potravinových bank, které dál navyšují i další provozní náklady," uvedla. Chce jednat s vládou o jejich širší podpoře.

Podle organizátorů sbírky jsou potravinové banky v poslední době pod enormním náporem, důvodem je zejména zdražování potravin a narůstající počet lidí ohrožených chudobou. Loni podle pořádající České federace potravinových bank podpořily banky 300 tisíc lidí, o 30 procent více než v roce 2021.

Potravinová sbírka se koná dvakrát ročně, pravidelně na podzim a na jaře. Lidé v nich mohou darovat zboží potřebným, poptávka je hlavně po trvanlivých potravinách a drogistickém zboží. Některé obchody nabízejí i předpřipravené balíčky. Dary zákazníků budou potravinové banky postupně rozdělovat osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v nouzi a dalším potřebným.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down