Do soutěže Oenoforum přihlásilo sto dvacet vinařů přes 550 vín

Rekordních více než 550 vín přihlásili vinaři do 11. ročníku mezinárodní soutěže vín Oenoforum. Jejich hodnocení dnes začalo ve Slavkově u Brna. Oenoforum pořádá Svaz vinařů ČR jako největší mezinárodní soutěž vín v České republice pod patronátem OIV - Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví. Informoval o tom Svaz vinařů.

Letošní ročník Oenofora bude rekordní jak z hlediska počtu přihlášených vín, tak i z hlediska odrůdové pestrosti. Cílem soutěže není jen posoudit a ocenit špičková vína z České republiky, Slovenska, Francie, Itálie, Německa a další proslulých vinařských zemí Evropy, ale i ze zámoří, například z Nového Zélandu.

Jak uvedl výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček, do letošního jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo přes 550 vín celkem 120 vinařů. Mírná většina vzorků je z České republiky, roste však zájem také slovenských vinařů a přihlašovatelů ze vzdálenějšího zahraničí.

Oenoforum – Czech International Wine Competition porovnává vína z různých oblastí Evropy i světa, jež se vyznačují odlišnými klimatickými a půdními podmínkami, ale i vína vyrobená různými, často diametrálně odlišnými technologiemi. Důraz se bude tradičně klást hlavně na vína odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, která budou mít v soutěži zvláštní kategorii a ocenění. Nejlepší vína organizátoři vyhlásí v pátek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down