13.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do státních tendrů na maso a sušené mléko se nikdo nepřihlásil

Do tendrů na dodání 1500 tun sušeného mléka a 150 tun zmraženého masa se nikdo nepřihlásil. Stát zadávací podmínky vyhodnotí a vypíše zakázky znovu. Řekl to předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Tendr na dodání a ochraňování mléka na čtyři roky měl mít cenu zhruba sto milionů korun, u masa šlo o 21 milionů.

Správa bude zjišťovat, zda podmínky tendrů nejsou příliš přísné. Zatím není jasné, kdy se soutěž přesně znovu vypíše, nejspíš ale podle Švagra v blízkých měsících. V současnosti má stát zásoby základních potravin na jeden a půl dne, dlouhodobě se je snaží zvýšit na tři dny.

Loni v tendru na dodání tisíce tun sušeného mléka vyhrála mlékárna Hlinsko z koncernu Agrofert a opočenská mlékárna Bohemilk ze skupiny Interlacto. Správa za mléko měla zaplatit 78,6 milionu korun. Stát podle dřívějšího vyjádření mluvčí správy Edity Pechalové plánuje navyšovat potravinové zásoby i nadále. V dohledné době chce vypsat veřejnou soutěž například na čaj, těstoviny, čočku, hrách a masové konzervy.

SSHR schraňuje různé komodity pro případ krizových stavů. Ve vlastních či pronajímaných skladech drží zásoby například ropy, leteckého petroleje, potravin a léků. Nouzové zásoby ropy kryjí spotřebu státu na více než 90 dnů, zásoby obilí musí vydržet na měsíc a požadované zásoby potravin mají nahradit třídenní spotřebu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down