Do tendru na dodání konzerv se přihlásila jedna firma

Do tendru na dodání 180 tun masových konzerv se přihlásila jediná firma, řekl mluvčí Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Jakub Linka. Tendr byl vypsán už poněkolikáté, dříve se do soutěže nikdo nepřihlásil. Tentokrát jej ale SSHR přerozdělila na šest malých zakázek po 30 tunách. Jejich celková cena by neměla přesáhnout 21,66 milionu korun.

"Do tendru se přihlásil jeden uchazeč, který podal nabídku na čtyři části této zakázky. Komise teď musí tuto veřejnou zakázku vyhodnotit. Předpokládám, že výsledek by mohl být znám v polovině ledna příštího roku," řekl předseda SSHR Pavel Švagr. Jednou z podmínek pro dodavatele byl vlastní nebo pronajatý sklad na českém území. Vedle ceny za dodání měli zájemci informovat i o ceně za ochraňování konzerv po tři roky s opcí na další rok. Obměnu konzerv by měl platit dodavatel bez dalšího fakturování státu. "Pravidelná obměna masových konzerv už je zahrnuta v ceně, takže oproti minulosti nebude docházet k případům, že by správa prodávala konzervy ze skladu levněji a ty čerstvé zase draze nakupovala," vysvětlil už dříve Švagr.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down