15.05.2007 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do tendrů se přihlásilo přes sto firem

Přes sto firem se přihlásilo do tendrů státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesní práce pro druhé pololetí roku.
Hodnota tendrů, jež pokrývají téměř celé území lesů podniku, činí asi 1,7 miliardy korun. Jediným kritériem soutěží je cena. Uvedl to mluvčí LČR Tomáš Vyšohlíd. Lesnická společnost CE WOOD tendry označila za neprůhledné. LČR to odmítají

Podle Vyšohlída se do soutěží přihlásily prakticky všechny firmy působící na lesnickém trhu. Upozornil, že počet přihlášených firem je odhadem učiněným na základě dosud došlých obálek. Do tendrů, jejichž vyhodnocování otevíráním obálek teprve v dalších dnech začne, se totiž firmy ještě mohou hlásit.
Otevírání obálek provádějí tři komise a bude trvat do 21. května. Vlastní vyhodnocení všech 278 tendrů udělají pětičlenné komise složené ze zástupce generálního ředitelství LČR, dvou zástupců příslušného krajského inspektorátu LČR a po jednom člověku budou mít ministerstvo zemědělství a příslušný krajský úřad. Vítězové by měly být známi do konce června, aby mohli zakázku začít plnit od 1. července.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down