Do vedení Lesů ČR se mají vrátit tři manažeři z týmu bývalého ředitele Szóráda

Do funkcí úsekových ředitelů státního podniku Lesy České republiky se podle České televize od 1. dubna vrátí ekonomický ředitel Karel Buchta, správní ředitel Igor Kalix a obchodní ředitel Radovan Srba. Všichni tři v těchto funkcích působili v letech 2014 až 2018 v týmu bývalého generálního ředitele Daniela Szóráda. Lesy ČR na uvedly, že jména nebudou komentovat a že informace k úsekovým ředitelům zveřejní v pátek v tiskové zprávě.

Všichni tři manažeři ČT potvrdili, že vyhráli výběrové řízení. Jeho uzávěrka byla 16. února. Kromě ekonomického, obchodního a správního ředitele podnik hledal i ředitele lesního a vodního hospodářství. Celkem se do výběrového řízení přihlásilo 29 lidí.

Místa odborných ředitelů se uvolnila krátce poté, co Marian Jurečka jako dočasný ministr zemědělství loni v prosinci odvolal generálního ředitele Lesů ČR Josefa Vojáčka. Po Vojáčkově odvolání na své funkce k 3. lednu rezignovali i čtyři odborní ředitelé, kteří byli součástí Vojáčkova manažerského týmu. Před Vojáčkem byl generálním ředitelem podniku Szórád.

V čele Lesů ČR na základě Jurečkova pověření od prosince stojí Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku. Na místo generálního ředitele LČR vypsalo výběrové řízení v prosinci ministerstvo zemědělství, ale ministr zemědělství Zdeněk Nekula v něm nikoho nevybral. Opakované výběrové řízení na generálního ředitele by ministerstvo mohlo vypsat v následujících měsících.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down