17.01.2002 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do vedení Martinova přišli noví lidé

Do managementu masokombinátu Martinov, který od listopadu 2001 vlastní společnost SENA Corporation, a. s., nastoupili noví lidé, vesměs z jiných podniků tuzemského potravinářského průmyslu.

Do poloviny ledna se změnilo obsazení všech klíčových pozic. Generálním ředitelem se stal Zdeněk Zapletal, dříve ředitel akciové společnosti Nowaco mrazírny Opava patřící do nadnárodní skupiny Nowaco. Do funkce ekonomického ředitele nastoupil Zbyněk Gebauer, jehož předchozím působištěm byla Mlékárna Kunín, a. s. Post obchodního ředitele obsadil Jan Vilímec a výrobním ředitelem se stal Petr Štverka. Oba se rovněž delší dobu pohybují v českém potravinářském průmyslu.
Cílem všech změn je dokončit i personálně fázi krizového řízení masokombinátu a budovat standardní obchodní vztahy s dodavateli masa a odběrateli. Posílen má být například vývoz produkce do zemí EU, konkrétně do Německa, kam i loni SENA Corporation vyvezla určitý objem finální uzenářské produkce. Růst by měl i dovoz surovin z mezinárodního průmyslového trhu s jatečnými zvířaty. Import by se měl pohybovat na úrovni do zhruba deseti procent z celkového objemu zpracovaných surovin, protože cena dodávek vepřového i hovězího z tuzemska je silně kolísavým faktorem. Loňské až 40procentní navýšení cen za kilogram živé hmotnosti prasat negativně ovlivnilo všechny tuzemské zpracovatele a masokombinátu v Martinově, který má až 95 procent výrobků z vepřového masa, zablokovalo možnost rychlejšího oživení. Právě toto nebezpečí chce letos SENA Corporation eliminovat, i když hlavní podíl suroviny bude dlouhodobě stále nakupovat od českých zemědělských prvovýrobců.
Pro posílení exportu a importu se nový generální ředitel masokombinátu, resp. společnosti SENA Corporation, rozhodl využít i některých vazeb, které mělo do roku 2000 na zahraniční trhy někdejší vedení Martinova. Za tímto účelem byl osloven i MVDr. Zdeněk Galíček, který má ze svého předchozího působení (do září 2000 stál v čele martinovského masokombinátu) přímé vazby na obchodní partnery na západních trzích. Nyní v rámci zaměstnaneckého poměru vykonává pozici vedoucího exportu a importu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down