Do Znojma přijelo za vínem znovu přes 80 tisíc lidí

Více než 80 tisíc platících lidí zavítalo na letošní Znojemské historické vinobraní. Oproti minulých rokům se více vstupenek prodalo v předprodeji. Tisíce lidí přijely i ze Slovenska, řekl ředitel pořádající Znojemské besedy František Koudela.

Podle něho organizátoři ještě nemají návštěvnost do posledního lístku spočítanou. Nicméně už nyní očekávají, že se přiblíží loňskému ročníku, který byl jeden z nejlepších v historii. Ve Znojmě propršela sice celá neděle, ale ta se do návštěvnosti nezapočítává, protože program je zdarma. V sobotu ve Znojmě pršelo jen dopoledne, což program příliš nenarušilo. Podle Koudely ale tradiční účastníci akce vědí, že i v případě deště je kam se schovat. Zmínil například kolem tří desítek tzv. mázhausů. "Tam se dá posedět u vína za jakéhokoliv počasí, ti co jezdí pravidelně, tak to vědí," uvedl Koudela. Kromě toho přibývá počet scén, takže program je v různých částech města a centrum není přecpané. "Máme 13 scén a mázhausy jsou dalších 30," uvedl Koudela.

Organizátoři vinobraní letos cílili ve větším na Slovensko, kde se v předprodeji prodalo kolem tří tisíc lístků. Předprodej se celkově navýšil. V minulosti to byly stovky lístků, letos tisíce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down