09.08.2004 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dobrá úroda tlačí ceny dolů

O třicet procent vyšší výnosy obilí v porovnání s loňským rokem uvádějí pěstitelé z Olomoucka. Výnosy tak odpovídají úrovni z roku 2001. Ceny jdou ale kvůli očekávání vysokých výnosů dolů.

„Například řepka se zpočátku vykupovala za 7100 korun a nyní se prodává i za 6300 korun," uvedl ředitel olomoucké agrární komory Miloš Porč. Zemědělci na Olomoucku zatím sklidili zhruba třetinu polí s obilím a řepkou. Ukončili již sklizeň ozimého ječmene, který pěstovali na 890 hektarech. Kombajny sklidily také zhruba 90 procent ploch s řepkou a téměř polovinu z 14.600 hektarů polí osetých jarním ječmenem. Pod střechou mají zemědělci také zrno ze 17 procent polí s ozimou pšenicí, kterou na Olomoucku pěstovali na 17.800 hektarech.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down