24.09.2002 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dobrá zpráva pro dovozce krmení pro psy a kočky

Následně po uvolnění dovozů hovězího masa a masných výrobků pro výživu lidí ze zemí EU s malým výskytem BSE, které platí od 5. září, lze od 1. října dovážet z těchto zemí i hovězí maso a výrobky z něj, popřípadě další produkty, a to pro výživu zvířat – tedy zejména krmení pro psy a kočky. Jde tedy o maso a produkty původem ze skotu a ostatních přežvýkavců pro výživu masožravců, a to z Dánska, Finska, Lucemburska, Rakouska, Řecka a Slovenska.

Je to dobrá zpráva jak pro dovozce, tak pro samotné chovatele psů a koček. Místo na trhu se po zákazu dovozu všech produktů původem z přežvýkavců v souvislosti s BSE našim výrobcům nepodařilo zacelit a již byly zaznamenány signály, že začínají být problémy s uspokojením poptávky.
Připomínám, že nadále platí zákaz dovozu všech mouček kafilerního původu, jedinou výjimkou jsou moučky z králíků, kteří byli posouzeni jako poživatelní pro lidskou spotřebu a moučky vyrobené výhradně v Austrálii a na Novém Zélandě.
Další případné změny v obchodování živým skotem, hovězím masem a produkty z něj lze očekávat až po zasedání komise BSE, kterou svolává ministr zemědělství. Je totiž třeba vždy zodpovědně posoudit všechna případní rizika.

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: svs.aquasoft.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down