07.10.2021 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Domácnosti zasažené tornádem mohou požádat o grant na obnovu zahrady

Domácnosti v Jihomoravském kraji, které v červnu zasáhlo tornádo, mohou požádat o grant na obnovu poničené zahrady. Výzvu vyhlásila Nadace Partnerství, soukromí žadatelé mohou na své zahrady, předzahrádky nebo sady získat od 5000 do 50.000 korun. V tiskové zprávě to dnes za nadaci uvedl David Kopecký.

O grant lze žádat do 1. listopadu. Podpora směřuje zejména na obnovu soukromých zahrad a na výsadbu alejí nebo remízů na veřejně přístupných místech. "Zeleň je naším Hadriánovým valem před vlnami veder. Zmírňuje přehřívání měst a vesnic, zlepšuje mikroklima, zvlhčuje a ochlazuje své okolí. Na jižní Moravě je potřeba začít s obnovou co nejdříve, zároveň jsme chtěli podpořit výsadby rozumné a koncepční, zajistit stromům následnou péči a jejich majitelům ubrat co nejvíce administrativní zátěže," uvedl ředitel Nadace Partnerství Petr Kazda.

Nejméně tři miliony korun poputují na obnovu poničených zahrad v Lužicích, Hruškách, Moravské Nové Vsi, Mikulčicích a Hodoníně. Peníze převážně na ovocné stromy a keře mohou postižené rodiny získat ještě před samotnou výsadbou. Obnovu zahrad financuje nevládní organizace Člověk v tísni.

Další milion korun mohou získat zájemci z obcí, zájmových sdružení, neziskových sdružení nebo příspěvkových organizací, pokud se pustí do sázení stromů a keřů na veřejně přístupných místech poškozených obcí. Výzvu nadace vyhlásila za podpory Škody Auto, otevřena bude v nejbližších dnech.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down