19.09.2013 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Doměřili daň za naftu

Pardubičtí celníci doměřili zemědělské společnosti ze Svitavska spotřební daň 2,343 milionu korun. Podle jejich zjištění firma neměla nárok na tak vysokou vratku daně z takzvané zelené nafty. Podobné krácení daně není v regionu ojedinělé, řekl mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Václav Kánský.

Nafta spotřebovaná pro zemědělskou činnost je daňově zvýhodněná, zemědělci mohou požádat o její částečné vrácení. Před rokem 2013 činila vratka 60 procent, letos je to 40 procent. Od roku 2014 budou tyto výhody zrušeny úplně. Celní správa prověřuje, zda subjekty, které uplatnily nárok na vrácení spotřební daně z nafty, ji skutečně spotřebovaly pro zemědělskou prvovýrobu a vedou o ní povinnou evidenci. Kontrolovaná firma si v minulých třech letech nárokovala vrácení daně za celkem 356.594 litrů nafty. Kontroloři však zjistili, že toto množství v zemědělství nespotřebovala.
Pardubický celní úřad od začátku roku ukončil dalších osm daňových kontrol, kde také zjistil neoprávněné nároky na vrácení spotřební daně ze zelené nafty. Těmto společnostem doměřil dohromady zaplacení více než tří milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 66MB (13.2% of 500MB)