08.09.2008 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Doplácejí nájemné

Asi stovka zemědělců hospodaří na pozemcích státu, jejichž užívání nemá podloženo nájemní smlouvou. Mnozí z nich o tom dosud ani nevěděli. Teprve v současnosti má Pozemkový fond ČR grafický nástroj, jak tuto skutečnost zjistit. Našemu týdeníku to řekl tiskový mluvčí Pozemkového fondu ČR Michal Bureš s tím, že fond vyzývá uživatele dotyčných pozemků, aby dodatečně uhradili nájemné.

Mluvčí připomněl, že jde pouze o parcely o malých výměrách, celkem se nedoplatky nájemného týkají asi 16 tisíc hektarů.
Pozemkový fond ČR od začátku roku, kdy začal s doměřováním nájemného, již podle Bureše vybral 39 milionů korun. Upřesnil, že nedoplatky se doměřují od roku 1992 a na jejich úhradu mají uživatelé dva roky. Pokud farmář na pozemku od tohoto roku nehospodařil, musí sám dokázat, že ho neužíval. „Výše nájemného je dána nájemní smlouvou a představuje jedno procento z ceny pozemku,“ doplnil

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down