23.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace drůbežářům do konce roku

Státní zemědělský intervenční fond eviduje 97 žádostí drůbežářů.o kompenzaci škod, které vznikly v důsledku mimořádných opatření kvůli ptačí chřipce. Celkem je pro tento účel vyčleněno zhruba 247 milionů Kč. Peníze by měly být vyplaceny do konce roku.

„Nyní jednotlivé žádosti o podporu zpracováváme. Ověřujeme, zda na ni producenti mají nárok,“ uvedl tiskový mluvčí SZIF Vilém Frček s tím, že všechny žádosti, doručené do uzávěrky 16.října, budou zřejmě uspokojeny. „Peněz je dost,“ doplnil. Jeden chovatel mohl přitom podat více žádostí podle druhů provedených opatření.
Podpora je určena na vyrovnání ztrát, které chovatelům drůbeže a provozovatelům líhní vznikly například likvidací a zpracováním násadových vajec, předčasnou porážkou některých reprodukčních hejn, či snížením produkce. „Drůbežáři nejvíce žádali o kompenzaci ztrát z dobrovolného prodloužení sanitární přestávky na více než tři týdny, jež předepsala Evropská komise V rámci tohoto opatření přišlo 36 žádostí,“ připomněl Frček.
Dodal, že Evropská komise se rozhodla zařadit Českou republiku mezi státy, které mohou producentům drůbeže a násadových vajec vyrovnat část hospodářských ztrát nepřímo způsobených ptačí chřipkou. Jako rozhodné období přitom stanovila pro kura domácího, kachny a krůty 1.února až do 30. dubna. 2006 a pro husy 1. února až 31. srpna. 2006

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down