04.07.2000 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace k podpoře zmírnění škod způsobených suchem

Ministerstvo zemědělství vypsalo přímou nenávratnou dotaci k podpoře zmírnění škod v zemědělství způsobených suchem v jarních měsících roku 2000.

Podmínky pro stanovení podpory vycházejí z částky 200 mil. Kč, vyčleněné z kapitoly Ministerstva zemědělství k částečné úhradě škod v zemědělství způsobených katastrofálním suchem.
Subjektům podnikajícím v zemědělské výrobě podle § 2 zák. č. 513/1991 Sb., bude na základě jejich žádosti poskytnuta podpora ve výši 3000 Kč/ha zaoraných porostů v důsledku sucha a do 1500 Kč/ha z více jak 70% poškozeného porostu v důsledku sucha.

Žádost musí obsahovat:
 Identifikační údaje žadatele.
 Doklad o registraci podnikání v zemědělské výrobě.
 Protokol a příloha k protokolu o zjištěných škodách na porostech sloužících pro zemědělskou výrobu uzavřený a podepsaný příslušnou komisí do 30. června 2000, vyplněný ve všech částech.
 Doklad o vlastnictví, případně pronájmu orné půdy, na které ke škodě došlo. (Výpis z Katastru nemovitostí, nájemní smlouva apod.)

Žádosti přijímají Územní odbory Ministerstva zemědělství do 24. července 2000.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down