21.06.2000 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace odbytovým organizacím pro širší spektrum podnikatelů

Na základě žádosti Svazu chovatelů ovcí a koz v ČR schválil ministr zemědělství Ing. Jan Fencl dne 19. června 2000 Dodatek č. 1 k Zásadám, kterými se stanovují podmínky pro poskytování finančních podpor na základě podpůrných programů stanovených podle § 2 odst. 1 zákona č. 252/1997 Sb. pro rok 2000 (dále jen Zásady).

Zásady se zpřesňují v části D, kde jsou stanoveny podmínky pro uznávání odbytových organizací výrobců v rámci podpůrného programu 10. Podpora vzniku a činnosti odbytových organizací výrobců v bodech 3.a) a 3.b). Zde se rozšiřuje výčet výrobků rostlinné nebo živočišné výroby spadajících pod předmětnou komoditní činnost o produkty z chovu ovcí a koz. Podíl produkce uváděné na trh prostřednictvím odbytové organizace musí činit minimálně 60 % objemu tržeb jednotlivých členů. Termín ukončení příjímání žádostí o podporu v rámci podpůrného programu 10 je stanoven na 30. červen 2000. Žádosti jsou přijímány pouze prostřednictvím příslušného územního odboru ministerstva zemědělství.
Cílem tohoto opatření je napomoci při formování odbytových organizací se zaměřením na výše zmiňované produkty.
Ministerstvo zemědělství podporuje ty odbytové organizace výrobců, které splňují všechny podmínky stanovené v Zásadách a všichni členové odbytové organizace produkují výrobky rostlinné či živočišné výroby spadající pod některou z uvedených komoditních činností. Konkrétně se jedná o ovoce a zeleninu, mléko, jatečná prasata, jatečný skot, brambory, obiloviny, olejniny, drůbež, vejce, cukrovku, chmel, květiny a okrasné dřeviny, sladkovodní ryby, přírodní včelí produkty a nově také o produkty z chovu ovcí a koz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down