16.12.2014 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace pro myslivce budou opět na úřadech

Dotace pro myslivce zřejmě budou po roce opět vyřizovat krajské úřady. Nyní to provádějí Krajské agentury pro zemědělství a venkov (KAZV), které mají být ale ke konci roku zrušeny. Změnu přinese vládní novela, kterou doporučil Senátu schválit jeho zemědělský výbor.

Krajské úřady vyřizovaly příspěvky z Fondu životního prostředí na podporu vybraných mysliveckých činností do konce loňského roku. Od letošního ledna přešla tato agenda na KAZV. Ty však ke konci tohoto roku zaniknou a jejich kompetence převezme Státní zemědělský a intervenční fond.
Agenda dotací pro myslivce tak od ledna připadne ministerstvu zemědělství, které je ale nemůže interním pokynem přenést na podřízené organizace. To by pro vyřízení zhruba tisícovky žádostí o příspěvek ročně muselo nabrat minimálně šest zaměstnanců, což by znamenalo nárůst personálních nákladů o 3,6 milionu korun ročně.
V prvním čtvrtletí příštího roku bude ministerstvo žádosti o dotace shromažďovat a k 1. dubnu, kdy novela nabude účinnosti, agendu převede na kraje. Krajské úřady návrat kompetence podle návrhu finančně nezasáhne. Po jejím převodu na KAZV jim totiž nebyl snížen příspěvek na výkon přenesené působnosti ani počet úředníků.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down