20.02.2013 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace pro více farmářů

V rámci podpor takzvaným citlivým sektorům zemědělství budou moci nově čerpat dotace také farmáři, kteří sami zpracovávají mléko od svých krav na mléčné výrobky. Tento návrh ministerstva zemědělství schválila vláda. Jak informovalo ministerstvo zemědělství,ze zvláštních unijních dotací je ročně v České republice rozdělováno zhruba 32 milionů eur (asi 812 milionů Kč).

Podle unijního nařízení mohou dotace čerpat chovatelé krav na mléko i na maso, chovatelé ovcí a koz a také pěstitelé chmelu a brambor určených pro výrobu škrobu. Podle ministerstva zemědělství se opatření nyní týká zhruba 14 tisíc zemědělských subjektů. Nyní by nárok na podporu mělo mít více zemědělců. "Návrh ministerstva zemědělství umožní, aby dotační prostředky podle článku 68 na podporu dojnic dostali nejenom ti chovatelé, kteří mléko prodávají do mlékáren nebo formou přímého prodeje, ale i ti, kteří mléko od svých dojnic sami zpracují do mléčných výrobků," uvedl ministr zemědělství Petr Bendl.
Rozšíření subvencí podle něj odpovídá snaze ministerstva podporovat farmáře, aby ve větší míře zpracovávali do výrobků suroviny, které vyprodukují. Žádost o subvence na citlivé komodity mohou zemědělci podávat spolu s žádostmi o další dotace do 15. května.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down