26.10.2005 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dovoz živých ptáků zakáže ČR, až vstoupí v platnost nařízení EK

Dovoz živých ptáků pro obchodní účely i pro chov v domácnosti hodlá zakázat Česká republika ze všech států kromě zemí Evropské unie. Zákaz vydá poté, co vstoupí v platnost příslušné nařízení Evropské komise, zřejmě během několika dní. Informoval o tom ministr zemědělství Petr Zgarba. Drůbež se zatím nesmí vozit jen ze států, kde se nebezpečný virus ptačí chřipky vyskytl.

Veterinární správa přitom zřejmě bude moci udělat výjimky a povolit dovoz do schválených zařízení, například ze zoologické zahrady do zoologické zahrady. U ptactva pro domácnosti může Státní veterinární správa import ze států mimo EU schválit, když budou splněny stanovené podmínky. Ty budou ještě upřesněny. Půjde zřejmě o třicetidenní karanténu před nebo po dovozu, či vakcinaci. Všechny tyto neobchodní dovozy by musely jít přes Pohraniční veterinární stanici v Ruzyni.
Nákazová komise dnes nepřijala další zpřísňující opatření, protože se vzhledem k celkové situaci zatím nezvýšila nákazová rizika na území ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down