28.03.2022 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dozorčí radu Státního zemědělského intervenčního fondu by měl vést Pirát Michálek

Předsedou dozorčí ra  diným kandidátem do sněmovní volby, která by se měla uskutečnit příští týden. Michálka nominovala koalice Pirátů se Starosty. 

Před tím by dolní komora měla z čela dozorčí rady fondu, který přerozděluje peníze zemědělcům, potravinářům a lesníkům na dotace, odvolat někdejšího poslance KSČM Pavla Kováčika. Sněmovna obmění také dozorčí rady dalších státních fondů. Vyplývá to z dokumentů, které projednala volební komise.

V pětičlenné dozorčí radě SZIF má dolní komora vyměnit rovněž další tři členy, jednoho člena volí Senát. V radě by měli skončit poslanci opozičního hnutí ANO Josef Kott a Monika Oborná a nominantka SPD Jitka Věková. Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) nominovala do volby Josefa Stehlíka a Jakuba Hrušku, koalice Pirátů se Starosty Pavla Moulise a opoziční hnutí SPD Oldřicha Černého.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.