05.01.2007 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dřeva bude dostatek, tvrdí Lesy ČR

S kritikou pilařských a zpracovatelských firem, že nebude dostatek dřeva a hrozí omezení ve výrobě, nesouhlasí státní podnik Lesy ČR. Podle jeho odhadu bude za první čtvrtletí na trhu 2,54 milionu metrů krychlových, zatímco loni to bylo ve stejném období jen 2,1 milionu metrů krychlových. Celková těžba ve státních lesích v prvním čtvrtletí se v době výběrových řízení přitom odhadovala jen 2,14 milionu metrů krychlových, uvedl mluvčí Lesů ČR Tomáš Vyšohlíd.

Dřeva bude dostatek, tvrdí Lesy ČR
Mluvčí upřesnil, že v současnosti je na trhu 550 000 metrů krychlových dřeva, které bylo vytěženo v závěru roku 2006. V zásobě Lesů ČR je dalších 120 000 metrů krychlových. Zakázky menšího rozsahu zadané v průběhu roku by měly zajistit těžbu dalších 400 000 metrů krychlových. Po očekávaném únorovém podpisu smluv s vítězi tendrů Lesy ČR předpokládají, že do konce března vytěží dalších 1,47 milionu metrů krychlových dřeva, sdělil Vyšohlíd. Dodal, že v režimu bez výběrových řízení se celková těžba ve státních lesích v prvním čtvrtletí očekávala jen 2,14 milionu metrů krychlových.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down