09.03.2006 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dřívější představitelé Kosteleckých uzenin se budou zodpovídat soudu

Pět někdejších statutárních zástupců akciové společnosti Kostelecké uzeniny jsou podezřelí ze zneužívání informací v obchodním styku. Stanou kvůli tomu ve středu před Krajským soudem v Brně. Informuje o tom dnešní deník Vysočina.

Pokud soud prokáže vinu Janu Bočkovi, Jiřímu Bambulovi, Milanu Kudláčkovi, Josefu Vopálenskému a Vladimíru Novákovi, hrozí jim až dvanáct let vězení, píše se v deníku. Finanční ztráta, kterou údajně způsobili největšímu tuzemskému závodu na zpracování masa, podle vyšetřovacího spisu přesáhla dvě stě milionů korun. Obžalovaní prý kromě jiného v letech 1996 až 2001 finančními transakcemi převáděli peníze z Kosteleckých uzenin do družstva, které se zabývalo obchodováním s masem a uzeninami.
Podle listu soudce Miroslav Novák naplánoval do konce března tři hlavní líčení. Během prvního budou vyslechnuti všichni obžalovaní, kteří již převzali předvolání k soudu. Další týden pak asi patnáct svědků. Na konci března přijdou na řadu výpovědi znalců. Spis o údajném tunelování má podle deníku 8239 stran. Pravděpodobně největší hospodářská kauza na Vysočině se bude projednávat v největší soudní síni, kam se vejde až šedesát lidí, informuje deník.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down