18.07.2007 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Drůbež hyne kvůli přehřátí

V souvislosti s nebezpečím ptačí chřipky věnuje Státní veterinární správa ČR velkou pozornost všem úhynům drůbeže. Také současná vedra mají na svědomí úhyny drůbeže způsobené přehřátím. Na rozdíl od jiných let jsou takové hromadné úhyny se vyšetřují, zda je nezpůsobila ptačí chřipka. Podezření se nepotvrdilo ani u 2000 brojlerů v Písku, 800 krůt v Kuřimi, 1000 brojlerů v Kardašově Řečici a u 800 brojlerů v Dobřenicích, řekl mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben.

Nejčastěji trpí horkem drůbež těsně před vyskladněním na jatka, zejména v ranních hodinách, upozornil Duben. Je to podle něj způsobeno především nedostatečným větráním způsobeným výpadkem elektrického proudu. Doporučuje, aby chovatelé počítali s náhradním zdrojem energie. Je třeba myslet na to, aby drůbež měla dostatek napájecí čerstvé vody a je třeba počítat s možným náhradním větráním. Ovšem při otevření vrat se nesmí zapomenout na zabránění kontaktu s vnějším prostředím, například sítěmi, či pletivem. Lze též ochlazovat pláště chovných hal mlžením vodou. Prostory pro drůbež se nesmí přeplňovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down