Druhý největší pivovar v Plzni se přesunul za nižšími náklady

Druhý největší pivovar v Plzni, Beer Factory, se po čtyřech letech výroby v centru města přesunul do 35 km vzdálených Letin. Během 14 dnů tam začne vařit všechny své druhy piv v menších varnách. V Letinách je partnerský minipivovar, jehož kapacita nebyla využitá. Technologii vyvinuli právě majitelé Beer Factory, resp. jejich druhá firma Joe's Garage Brewery, která za 13 let fungování postavila v ČR i cizině přes 70 minipivovarů. Důvodem přesunu je jednoznačně nutnost snížit náklady, řekl vrchní sládek Beer Factory Petr Krýsl.

"V dnešní nelehké době jsme byli nuceni opustit naše dosavadní místo pivovaru a restaurace v centru Plzně. Značka Beer Factory ale funguje dál, nepřestáváme vyrábět," řekl. Podle Krýsla jsou spřátelené Letiny dočasným azylem.
"Na vesnici v Letinech začne firma během 14 dnů vařit pod vedením mého syna (Petra, spolumajitele Joe's Garage Brewery)," řekl Josef Krýsl, majitel Beer Factory, který v této těžké době podle svých slov raději odešel do důchodu. Podle něj byly provozní náklady na provoz minipivovaru a větší restaurace v centru Plzně příliš vysoké. Pivovar Letiny loni snížil svoji výrobu a nabídl Beer Factory své kapacity, řekl Krýsl starší.
"Pivo pod značkou Beer Factory se bude dále prodávat po celé České republice. Po otevření hranic obnovíme export do Švédska, Francie a na Slovensko," uvedl Krýsl mladší. Podle něj firma z Letin uspokojí veškeré objednávky, i když 95 procent piva prodává teď kvůli pandemii v PET nebo skleněných lahvích do různých velkoobchodů a pivoték, zbytek je v sudech. V ČR Beer Factory dodává nejvíce do Prahy, Brna, Hradce Králové, Třebíče a Olomouce. Cena nejprodávanějšího dvanáctistupňového ležáku v PET lahvi je 70 Kč za litr.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down