29.11.2006 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Druhý případ BSE se potvrdil

Testy potvrdily BSE u šestileté krávy v akciové společnosti Agrocentrum Jizeran v Semilech. Je to letos druhý prokázaný případ tohoto onemocnění v České republice. Počet nemocných zvířat v České republice kulminoval v loňském roce, kdy bylo zjištěno osm případů, v roce 2004 se potvrdilo sedm případů, v roce 2003 jen čtyři a v letech 2002 a 2001 po dvou případech. Z vývoje počtu onemocnění lze říci, shrnul tiskový mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben, že opatření přijatá Evropskou unií i Českou republikou jsou účinná.

Pro semilský podnik zjištění BSE v chovu skotu znamená utracení a vyšetření vrstevnic, kterých je necelé dvě stovky. V souladu s ustanovením veterinárního zákona obdrží chovatel příslušnou finanční náhradu, dodal Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 40MB (8% of 500MB)