17.05.2000 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Družstevníci chtějí světové ceny

Svaz zemědělských družstev a společností (SZDS) požaduje snížit daň z nemovitostí na polovinu, prodloužit ochrannou lhůtu před konkursem pro zemědělské podniky do 30. září 2002, odložit splátky za zprivatizovaný majetek o dva roky a přijmout minimální ceny produkce na úrovni světových cen. Uvedl to předseda svazu Miroslav Jirovský.

Odklad platnosti zákona o konkursu podle Jirovského požadují zemědělci i v souvislosti s letošním suchem, které působí zemědělství ztráty. "Když k tomu připočteme loňský propad tržeb zhruba 12 miliard korun, zdá se nám odklad oprávněný," řekl.
K neblahým dopadům počasí Jirovský konstatoval, že samozřejmě vítá pondělní rozhodnutí vlády o poskytování vody zdarma, ale závlahy se podle něj týkají pouze dvou až tří procent zemědělské půdy a nelze tedy hovořit o nějaké zásadní státní pomoci. Podle údajů Státní meliorační správy jsou závlahy na 132 000 hektarech, což jsou čtyři procenta půdy, ale závlahové systémy často nejsou v provozu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down