21.02.2005 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dufek: Nízké platy by měly být osvobozeny od daně

Zaměstnanci, kteří si za měsíc vydělají méně než 12 tisíc korun, by neměli platit daně. Na sjezdu Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů v závěru minulého týdne to řekl předseda svazu Bohumír Dufek.

Průměrná mzda v zemědělství je zhruba 12 tisíc korun hrubého, přičemž 75 procent zaměstnanců podle něj ani tuto mzdu nebere.Návrh na zrušení daní odboráři předložili ministrovi práce a sociálních věcí Zdeňkovi Škromachovi.
"Je to krok správným směrem. Někde se začít musí," řekl ČTK Dufek. Podle něj by se zrušením daní ušetřily prostředky spojené s jejich výběrem. Průměrný Čech si v loňském třetím čtvrtletí vydělal měsíčně zhruba 17.700 korun hrubého. Pracovníci v zemědělství tak mají přibližně o 5700 korun měsíčně méně. Podle Dufka by si zemědělci měli vydělat kolem 15 tisíc korun hrubého měsíčně. "Toho bychom chtěli dosáhnout v roce 2006," dodal Dufek.
Celkem v zemědělství pracuje kolem 135 tisíc lidí. Po vstupu do Evropské unie se podle Dufka zlepšila produktivita práce zemědělských firem, zvýšily se také dotace. Firmám se podle něj daří vyvážet do některých zemí Evropské unie, a to za vyšší ceny, než které by obdržely v tuzemsku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down