12.09.2000 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dva úspěchy Státní veterinární správy ČR

V uplynulých dnech skončily pro Státní veterinární správu ČR dvě významné inspekce a obě dobře. Dne 11. 9. obdržel Josef Holejšovský, ústřední ředitel SVS závěrečnou zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu ČR, který v uplynulých týdnech šetřil hospodaření veterinární správy. Nebyla zjištěna žádná závada, která by mohla být podkladem pro trestní stíhání. Pochopitelně byly zjištěny drobné nedostatky, rázu administrativního.

Podstatné je, že se Josef Holejšovský s pracovníky NKÚ shodl, že kontrolní činnost spočívá v tom, že dozorující orgán dozírá na to, zda činnost kontrolovaného odpovídá platným zákonným normám. Podle této zásady postupují také orgány státního veterinárního dozoru.
Druhý byl výsledek kontroly komisařů Evropské komise, se kterým byla SVS seznámena v pátek 8. 9. Z této inspekce vyplynulo, že pro Evropskou komisi je Státní veterinární správa ČR důvěryhodným orgánem. V týdnu od 4. do 8. září navštívili veterinární inspektoři Wolodia Zbiniewicz a Ken Elliott v naší republice tři jatky, tři bourárny, tři chladírny a tři laboratoře akreditované pro vyšetření na trichinelózu ve třech okresech.
Podle předběžných závěrů byly všechny vyšetřené provozy shledány v pořádku, až na menší závady, které jsou dobře odstranitelné. Opatření, která přijímají příslušné okresní veterinární správy, byla shledána jako správná a věrohodná.
Josef Holejšovský řekl, že pro naši republiku je dobrý výsledek inspekce Evropské komise velmi významný, protože na něm záleží, zda budou moci být z naší republiky vyváženy produkty živočišného původu do zemí Evropské unie. Ovšem, samozřejmě je dobré, že důvěryhodnost Státní veterinární správy potvrdilo i zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down