Dva zájemci o koupi pohledávek ČKA vůči Setuze

O pohledávky České konsolidační agentury (ČKA) vůči společnosti Setuza má po skupině PPF zájem rakouská investiční společnost HMH (Hofmann, Martens, Hinrichs). Tato společnost je připravena o koupi pohledávek jednat s vedením ČKA a se zástupci společnosti Český olej, která vlastní více než 90 procent akcií Setuzy. Podnikatel Tomáš Pitr, který Český olej zastupuje, potvrdil serveru Euro OnLine, že společnost HMH dopis poslala, ale nereagovali na něj.

Vláda rozhodla, že pohledávka za Setuzou má být převedena na Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, který pak bude jednat s vlastníky potravinářské firmy o přeměně dluhu na akciový podíl. Převod má ještě projednat dozorčí rada ČKA, která ale věc už dvakrát odložila.
Do kauzy kolem převodu pohledávek se vložila finanční skupina PPF, která získala přednostní právo na koupi Českého oleje. Opce byla sjednána na šest měsíců, během kterých chtějí obě strany vyřešit čtyřmiliardovou pohledávku státu za potravinářskou firmou. Skupina PPF nabídla za čtyřmiliardový dluh Setuzy 570 milionů korun.
Společnost HMH je podle Eura poradenská firma se širokým záběrem činností, jako strategické poradenství, restrukturalizace či firemní financování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *