17.12.2004 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvě třetiny potravin v 51. týdnu mírně zlevnily

Proti minulému týdnu mírně zlevnily v 51. týdnu zhruba dvě třetiny potravin, které průběžně sleduje Český statistický úřad. Cena klesla u některé zeleniny, zejména u pomerančů byla nižší o 2,6 %, dále u jablk, brambor a karotky. Podražily však banány a papriky.

Z ostatních potravin, u nichž klesla spotřebitelská cena, lze jmenovat rostlinné máslo Rama i čerstvé máslo, pšeničná mouka hladká, rýže, těstoviny vaječné, pečivo pšeničné bílé. Naopak podražily vejce, polotučné mléko 2% a chléb kmínový.
Statistici zařadili do pravidelného šetření v obchodech před Vánocemi i ceny živých kaprů. Kilogram ryby první jakosti se tento týden v České republice prodával v průměru za 71,58 korun. Před týdnem to bylo 74,27 korun. Za kapra nejvíce platí obyvatelé Prahy. Prodejci v tomto městě nabízejí kilo živého kapra za 81 korun. Tradičně nejméně stojí kapři Jihočechy, kteří je kupují o čtvrtinu levněji, uvedl ČSÚ.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down