07.11.2000 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

"Dvounulka" platí od dnešního dne v obou směrech

Počínaje dnem 7. listopadu, kdy v Official Journalu vyšlo Nařízení Rady č. 2433/2000, přestává být liberalizace vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Evropskou unií „jednosměrná“. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Pavel Kovář. Jak Kovář uvedl, Evropská rada schválila zmíněné nařízení již 17. října, platit však začíná až dnem zveřejnění.

Uvolnění vzájemného obchodu se zemědělskými výrobky známé pod označením „dvounulová varianta“ nebo také „dvounulka“ bylo dohodnuté v květnu letošního roku v závěru šestého kola jednání o liberalizaci obchodu a mělo začít platit od 1. července letošního roku. Od tohoto data se měly oboustranně uplatňovat preferenční sazby cla formou autonomních opatření a některé výrobky měly být bezcelně dováženy a vyváženy bez omezení. ČR postupuje podle tohoto opatření v souladu s dohodou od 1. července. Evropská unie však z procedurálních důvodů nestihla toto opatření v stanovené lhůtě zavést. Proto dále uplatňovala na zboží z ČR běžná cla s tím, že částky vybrané po 1.7.2000 obchodním firmám dodatečně vrátí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down