13.08.2007 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Eastern Sugar chce další odškodnění

Dalších 500 milionů korun požaduje po České republice společnost Eastern Sugar. Jako důvod uvádí, ministerstvo zemědělství zamítlo její odvolání proti rozhodnutí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), který nepovolil firmě prodat tři areály cukrovarů. Žalobu podala společnost podle serveru Euro OnLine k Městskému soudu pro Prahu 1. Loni se Eastern Sugar rozhodl uzavřít pět cukrovarů ve střední Evropě - v ČR, Maďarsku a na Slovensku.

Ministerstvo zemědělství nezohlednilo nabídku společnosti, že v případě úspěchu při odvolání stáhne všechny žaloby na stát a nebude podnikat žádné právní kroky proti státní administrativě. "My nemůžeme tyto dvě věci spojovat, nebudu úředníkům říkat, jak mají rozhodovat," uvedl Gandalovič.
"Stížnost na rozdělení rezervní kvóty jsme podali už na konci června minulého roku k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. A stížnost ve Štrasburku musí být podpořena hmotnostní žalobou u místního soudu," vysvětli Hodač důvod k podání žaloby.
Eastern Sugar chtěl u nás postupovat stejně jako v Maďarsku, kde prodal cukrovar firmě pro výrobu bioetanolu a zároveň získal plnou podporu z restrukturalizačního fondu za vrácení cukerné kvóty. V za vrácení české kvóty by měla firmy dostat z restrukturalizačního fondu dvě miliardy korun. Z nich asi 30 procent je určeno pro zemědělce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down