19.02.2007 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Eastern Sugar žádá v arbitráži miliardy korun

Na nespravedlivé přidělování kvót v ČR si u pařížského arbitrážního soudu stěžuje na ČR nizozemská společnost Eastern Sugar. Verdikt soudního řízení, které se uzavřelo již loni v říjnu, by měl padnout během následujících čtyř až pěti týdnů.

Na arbitrážní soud se společnost obrátila se svou stížností v roce 2004. Důvodem podle ní byla diskriminace při přidělování kvót na výrobu cukru. V roce 2003 kvóta této společnosti údajně klesla o 30 procent, zatímco ostatním vzrostla. Společnost, která se své kvóty nyní za odstupné vzdala, a tím snížila tuzemskou produkci cukru zhruba o 22 procent, požaduje za zmíněnou újmu od českého státu kompenzaci 90 milionů eur, tedy 2,5 miliardy Kč, plus úroky a náklady. Ministerstvo zemědělství již dříve odmítlo, že by měl Eastern Sugar nárok na odškodnění.
Eastern Sugar ČR prodá tři cukrovary v Hrochově Týnci, Němčicích na Hané a Kojetíně distributorovi energie Onivon, který je využije k výrobě bioplynu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down