Efektivní řešení pro potřeby zemědělství

V současnosti se mnoho uživatelů traktorů zabývá otázkou, jak zlepšit užitné vlastnosti svého stroje. Kromě vhodně zvolené hmotnosti se správným rozložením na obě nápravy rozhoduje o přenosu výkonu a jízdních vlastnostech do velké míry i správné obutí traktoru. Na veletrhu Techagro se prezentovali všichni významní výrobci pneumatik a zajímavě koncipovaný stánek měla i firma Michelin. V pavilonu P vystavovala významné novinky.

Michelin je výrobce pneumatik s dlouhou tradicí a širokým vývojovým i výrobním zázemím. V osmnácti zemích provozuje celkem 69 továren. Tato firma je známá i širokou nabídkou pneumatik pro sektor zemědělství, ať se jedná o traktory, samojízdné sklizňové stroje či nakladače. Na veletrhu Techagro prezentovala svou schopnost inovovat představením nové pneumatiky AxioBib IF 900/65 R46. S průměrem 2320 mm poutala pozornost každého návštěvníka stánku.

 

Vstříc potřebám zákazníků

Inženýři firmy Michelin dlouhodobě sledují trendy ve vývoji moderní techniky a zároveň i potřeby uživatelů. Traktory se vyrábí stále větší, těžší a s výkonnějšími motory, takže vlastnosti pneumatik hrají stále důležitější roli. Platí to jak o velikosti kontaktní plochy, tak o nosnosti. Oba tyto parametry nabízí pneumatika AxioBib 2m32 v nových dimenzích. Je to dáno zejména tím, že má zesílené bočnice, což je charakteristický rys všech pneumatik vyrobených technologií Ultraflex. Michelin přitom využívá speciální gumovou směs, takže bočnice jsou velmi flexibilní.

Pro uživatele v praxi to znamená možnost pracovat při velmi nízkých tlacích vzduchu, při nichž se pneumatika roztáhne do délky a tím dojde k nárůstu kontaktní plochy. Sníží se měrný tlak na půdu a intenzita jejího utužení. Větší počet zubů v záběru zároveň přinese i lepší záběr pneumatiky v půdě, snížení prokluzu, vyšší pracovní rychlost a vyšší výkonnost. Omezení prokluzu rovněž přispívá ke snižování poškozování půdní struktury.

 

Mimořádně odolná kostra

Kostra u pneumatiky Michelin AxioBib IF 900/65 R46 je mimořádně odolná. Při shodném tlaku vzduchu má o 20% větší nosnost, než pneumatika vyrobená běžnou technologií. Snese zatížení až 9500 kg, takže je vhodná i pro nejvýkonnější standardní či kloubové traktory. V době konání veletrhu ji mohly obout kloubové tahače New Holland T9, další modelové řady traktorů (či sklízecích řezaček) jsou ve vývoji nebo se testují.

Mimořádně vysokou nosností se vyznačují i pneumatiky pro sklizňové stroje CerexBib. Zajišťují ochranu půdy v další fázi – při sklizni – spolu s vynikající trakcí. A to vše při dodržení předepsaných rozměrů pro celkovou šířku strojů, nezbytnou pro dopravu po silnicích.

Požadavky podnikatelů ve službách a zemědělců se mění, takže Michelin vyvinul a v roce 2011 uvedl na trh dvě nové velikosti pneumatiky CerexBib  – IF800/70 R 38 CFO a IF 900/60 R 38 CFO. Díky své nosnosti mohou být využívány na nejvýkonnějších sklízecích mlátičkách či šesti- a osmiřádkových sklízečích cukrovky v dlouhých směnách. Cyklické plnění a vyprazdňování zásobníků zrna s objemem až 14,5 m3 či zásobníku na 40 m3 řepy nečiní žádný problém.

 

Novinka pro nakladače

Pneumatika CerexBib byla vystavena v sousedství pneumatiky BibLoad Hard Surface, což je nová řada pro kompaktní a teleskopické nakladače. Vyznačuje se zvýšenou odolností vůči otěru v abrazivním prostředí, což zaručuje dlouhou životnost například u strojů pracujících trvale na pevném (betonovém) podloží v chovech hospodářských zvířat.

Firma Michelin také klade velký důraz na kvalitu svého servisního zázemí. Kvalitní práce servisních techniků je důležitou podmínkou bezproblémového využívání pneumatik, což platí již o správné montáži na ráfek. V Evropě i u nás provozuje síť Exelagri partnerů, kteří díky kvalitnímu vybavení svých pracovišť a znalostem správných, výrobcem schválených postupů poskytují kvalifikovaný servis. Na velké mapě si každý zájemce mohl nalézt nejbližší certifikované servisní pracoviště firmy Michelin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *