28.06.2006 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EK stanovila přepočítací kurz slovinského tolaru za euro

Od 1. ledna příštího roku bude nahrazen slovinský tolar eurem, a to s přepočítacím kurzem 239,640 tolaru za jedno euro, oznámila Evropská komise. Tento pevný a neměnný kurz budou muset ještě 11. července schválit na své pravidelné schůzce ministři financí členských států EU. Ministři také definitivně potvrdí zavedení eura ve Slovinsku, které v polovině června již schválil summit EU.

Tento pevný a neměnný kurz budou muset ještě 11. července schválit na své pravidelné schůzce ministři financí členských států EU. Ministři také definitivně potvrdí zavedení eura ve Slovinsku, které v polovině června již chválil summit EU. Evropská komise již dříve upozornila, že praktické přípravy pro zavedení eura ve Slovinsku sice pokročily, ale musí být urychleny, aby byl přechod na novou měnu hladký a aby se předešlo obavám lidí ze zvýšení cen.
Přepočítavací kurz je stejný, s jakým vstoupilo Slovinsko před dvěma lety do evropského směnného mechanismu ERM-2, sdělila Evropská komise. Připomněla, že od vstupu Slovinska do ERM-2 se směnný kurz eura a tolaru odchyloval od kurzu 239,60 nejvýše jen o 0,1 procenta.
Slovinsko se stane po svém vstupu do EU v roce 2004 prvním novým členským státem, který zavede euro.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 10MB (2% of 500MB)