Podporu obnovitelných zdrojů energie slibují v případě svého úspěchu v červnových volbách sociální demokraté. Jejich ekologický manifest, který dnes při návštěvě Elektrárny Ledvice představil předseda vlády Jiří Paroubek, počítá s tím, že ročně půjde patnáct miliard korun na projekty výstavby alternativních zdrojů energie. Do roku 2030 by u nás měl podíl elektrické energie z obnovitelných zdrojů stoupnout podle Paroubka ze současných tří na zhruba 20 procent.
ČSSD, pokud bude ve vládě, hodlá také zjednodušit povolovací řízení pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů či dotacemi podpořit podmínky pro rozvoj pěstování energetických rostlin na zemědělské půdě uváděné do klidu.