24.10.2000 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ekologicky šetrné výrobky

V rámci zahájení 9. mezinárodního veletrhu techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO předal náměstek ministra životního prostředí Lubomír Petružela další certifikáty "Ekologicky šetrný výrobek".

Již podruhé dostaly tuto ochrannou známku výrobky firmy HAMONT Contracting and Trading, s. s r. o., Sedliště. Jde ao teplovodní kotle na spalování biomasy rozsahu výkonnosti 100 až 180 kW. Dalším oceněným výrobkem byl závěsný plynový kotel THERM PRO 14 společnosti THERMONA , s r.o., Stará Osada.
Národní program označování ekologicky šetrných výrobků běží již 6 let. Ochrannou známku dostalo již více než 250 výrobků celkem 43 firem. Z toho je 27 firem z ČR a 17 výrobců ze zahraničí. Významné je pro výrobce usnesení vlády z letošního roku - 720/2000, které výrobkům takto označeným zajišťuje preferenci státních zakázek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down