Ekologové nabízejí v předvánočním prodeji jedličky v květináčích

Ekologové letos nabízejí v předvánočním prodeji obyvatelům Brna a Tišnova ke koupi 800 jedliček bělokorých v květináčích. Zhruba půlmetrové jedle jim doma vytvoří vánoční atmosféru a na jaře je budou moci společně vysadit v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku. Akci pořádají ekologové letos posedmnácté. Zájem o stromky vzrůstá, řekla koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek.

Počet jedliček v květináčích, které byly pro letošní předvánoční prodej objednány u firmy Lesy města Brna, se ve srovnání s loňskem zvýšil zhruba o dvě stě. V případě velkého zájmu dodají další,“ uvedla. Lidé si je mohou zakoupit ve třinácti ekologických centrech a poradnách ve městě.

Nejvíce lidí si pro ně chodí do Zeleného domu v Panské ulici. Stromek stojí 99 korun a ke každému dostane kupující i podrobný návod, jak se o něj má přes zimu starat. Cílem akce je, aby po svátcích ubylo použitých vánočních stromů v odpadcích.

Ekologové záměrně prodávají jedle bělokoré. Jde o původní dřevinu v Čechách a na Moravě, která ale z lesů v uplynulých desetiletích kvůli intenzivní těžbě téměř vymizela. Společné výsadby se účastní pravidelně asi 200 lidí. V příměstských lesích tak již veřejnost vysázela přes hektar jedlového lesa. Ostatní si jedličky sázejí u svých domů, chalup a chat.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *