02.05.2000 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ekonomický růst, ale bez likvidace životního prostředí

„Současné fungování světa mi připomíná hru zvanou letadlo: tunelují se nerostné zdroje i třetí země. Pokud toto svět nezačne řešit, bude tento problém neustále narůstat,“ prohlásil ministr životního prostředí Miloš Kužvart po svém návratu z 8. zasedání Komise OSN pro udržitelný rozvoj.

Důraz jednání komise byl kladen podle jeho slov na stimulaci ekonomického růstu, který povede k potlačení chudoby v celosvětovém měřítku bez likvidace životního prostředí. Propast mezi bohatými a chudými zeměmi se však neustále prohlubuje. Do budoucna se proto pravděpodobně ochrana životního prostředí a přírodních zdrojů neobejde bez velkých sociálních změn. Pomoc, kterou rozvojové země potřebují, může podle ministra pomoci i našemu exportu.
„Navrhl jsem, aby příští konference projednala světovou chartu, kde by vyhodnotila, co bylo v životním prostředí za posledních 10 let dosaženo a co se musí udělat,“ uzavřel ministr.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down