02.12.2014 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elektronické aukce dříví

Vedle hlavních obchodních kanálů na prodej dříví vyrobeného lesními závody Lesů ČR a obchodovaného prostřednictvím Komoditní burzy Kladno a jednorázových prodejů v elektronické aukci dříví nově podnik nabízí zájemcům kupní smlouvy na prodej dříví s platností jednoho roku. Smlouvy budou v rozsahu několika set až několika tisíc metrů krychlových za rok. O tyto kontrakty mohou zájemci soutěžit od prosince letošního roku v elektronické aukci dříví na portálu provozovaném Lesy ČR (www.lesycr.cz v sekci Obchodní partneři). Cena z aukce bude po dobu platnosti smlouvy neměnná. Informoval o tom tiskový mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

„Podnik chce tímto krokem umožnit zájemcům získat větší jistotu v zásobování jejich provozů surovinou. V případě zájmu o tyto roční kontrakty je budeme nabízet ve čtvrtletních intervalech vždy s roční platností,“ poznamenává obchodní ředitel Lesů ČR Radovan Srba. Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku (což představuje šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR) a pečuje o více než 38 tisíc kilometrů vodních toků (to je přibližně o jednu třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR).  Lesy ČR jsou držiteli Osvědčení o účasti v regionální certifikaci lesů systémem PEFC  téměř  na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down