06.11.2002 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Energie efektivně

Ve dnech 5. – 7. listopadu se koná již osmý ročník mezinárodní konference a výstavy “EEBW: Energie Efektivně 2002“ v Kongresovém centru Praha. Letošní ročník se zaměřuje na téma - Příležitosti pro návratné investice v oblasti efektivního využívání energie a obnovitelných zdrojů. Tradičně je jedním z partnerů Státní fond životního prostředí a záštitu poskytlo také Ministerstvo životního prostředí, které se letošní akce zúčastní vlastním stánkem s informačními materiály a odbornými konferenčními příspěvky.

Hlavními tématy pro výměnu zkušeností odborníků českých i zahraničních budou například názory na liberalizovaný trh s elektřinou, nové možnosti pro financování projektů, obchod s emisemi skleníkových plynů, energetické audity, využívání biomasy, energeticky úsporné osvětlení, nízkoenergetické a nízkonákladové stavby.
Česká vláda se ve svém programovém prohlášení zavázala k podpoře rozvoje perspektivních ekologických technologií, snižování emisí skleníkových plynů a k předložení zákona na podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. „Energetické úspory a zejména zvýšení podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny patří k jasným prioritám této vlády. A konference EEBW je už tradičně důležitým prostorem diskuse na toto téma,“ komentuje setkání ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down