06.12.2000 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EU podpořila stavbu městského okruhu

Dne 6. prosince 2000 bude slavnostně uveden do provozu vnitřní městský okruh v Hrádku nad Nisou. Městský okruh - I a II. etapa byly vybudovány za finanční podpory Evropské Unie v rámci programu Přeshraniční spolupráce Phare ve výši 30 mil Kč (přibližně 880 tisíc euro), což představuje 73 % celkových nákladů stavby. Realizací projektů dojde ke zlepšení dopravní situace a kvality životního prostředí v Hrádku nad Nisou. Navíc nové dopravní řešení přispěje ke zvýšení plynulosti dopravy mezi Českou republikou a Německem.

Projekty zahrnují vybudování 1 600 m vnitřního okruhu, rekonstrukce stávajících silnic a inženýrských sítí. Realizace díla přispěje ke zlepšení dopravní situace, přístupu k hraničnímu přechodu Hrádek nad Nisou – Zittau a zlepšení životního prostředí v Hrádku nad Nisou

Tyto projekty byly spolufinancovány z programu přeshraniční spolupráce Phare CBC, v jehož rámci byla k dnešnímu dni vyčleněna částka 6,6 miliardy Kč (180 mil. euro) na investice v příhraničních okresech České republiky. Celkově bylo vyčleněno od roku 1990 z Programu Phare, včetně Phare CBC, na pomoc České republice při přípravě na vstup do Evropské unie více než 26 mld. Kč (720 mil. euro).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down