09.02.2005 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EU uznala českou laboratoř na vzteklinu

Evropská unie zařadila libereckou Národní referenční laboratoř na vzteklinu do seznamu schválených laboratoří. Rozhodnutí unie zjednoduší zjišťování účinnosti vakcinace proti vzteklině u psů, koček či fretek cestujících do Velké Británie, Švédska či na Maltu, uvedl mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben.

Podle Milana Maleny, ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR, dosud takové vyšetření laboratoř v Liberci zajišťovala jen nepřímo. Vzorky zasílala na vyšetření buď do schválené laboratoře v Německu, popřípadě v jiné zemi. Tím, že se vyšetření bude provádět přímo v Liberci, bude to pro cestovatele o něco levnější.
Duben upozornil, že rozhodnutí Evropské komise o zařazení do seznamu schválených laboratoří, které jsou oprávněny vydávat potvrzení o účinnosti vakcinace proti vzteklině (obsah protilátek) je zveřejněno na jejích webových stránkách. Seznam autorizovaných laboratoří v rámci EU i v dalších zemích lze hledat na adrese: http://europa.eu.int/comm/food/animal/liveanimals/pets/approval_en.htm.
Národní referenční laboratoř v Liberci je uvedena na webových stránkách Státní veterinární správ, připomněl mluvčí Státní veterinární správy ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down