14.07.2000 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EU změnila názor na stanovení produkčních kvót

Kandidátské země na vstup do EU si budou moci vybrat tři pro zemědělství nejpříznivější roky v časové řadě od roku 1990 do současnosti, které se stanou základem pro budoucí vyjednávání o produkčních kvótách. V rozhovoru pro týdeník zemědělec to potvrdil předseda Svazu zemědělských družstev a společností Miroslav Jirovský, které se zúčastnil vrcholného setkání profesních zemědělských organizací Evropy tento týden v Bruselu. Jednání byli přitomni také evropští komisaři Franz Fischler a Günter Verheugen a zástupci organizací COPA a COGECA.

"Pro všechny kandidátské země by bylo nevýhodné, kdyby Unie stanovila budoucí produkční kvóty podle posledních let - zatím se mělo jednat o roky 1996 až 1999, kdy byla situace nejhorší. Proto jsme také tuto možnost zásadně odmítali a jsme nyní potěšeni, že se zvolil lepší postup, uvedl Jirovský, který v Bruselu zastupoval české zemědělci spolu s představiteli Asociace soukromého zemědělství, Agrární komory a Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down