06.06.2001 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EU zmírní opatření vůči Británii a Nizozemsku

Evropská unie zmírňuje omezení, která v důsledku epidemie slintavky a kulhavky uvalila na Velkou Británii. EU dnes oficiálně oznámila, že po formálním schválení rozhodnutí Stálého veterinárního výboru ukončí omezení týkající se zákazu vývozu a transportu dobytka a tepelně neošetřených mléčných a masných výrobků z něj, uvalené na Severní Irsko a ostrov Man.

. Zbylá opatření vůči Velké Británii byla prodloužena do 20.července. Jde o export živého dobytka, tepelně neošetřeného masa a masných produktů, mléka a mléčných produktů z druhů, které nejsou vůči nemoci imunní - tedy hovězího, vepřového, koz a ovcí. Stálý veterinární výbor rozhodl i o zmírnění opatření vůči Nizozemsku. Nově lze obchodovat s dobytkem ze severonizozemských provincií Friesland, Groningen, Drenthe a Flevoland, a to i se zvířaty na chov. Již od 29. května lze dobytek z těchto provincií převážetna jatka v jiném členském státě. Do 25. června zůstává v platnosti zákaz exportu zvířat ze zón v okolí Oene a Kootwijkerbroek a ovcí a koz z celého Nizozemska. Dobytek mimo tyto zóny, stejně jako dobytek ze severu Gelderlandu a východní části utrechtské provincie je možné převážet přímo na jatka do jiné členské země, její úřady ale musí být vyrozuměny

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down