Europoslanci jsou proti škrtům v zemědělské a kohezní politice

Poslanci Evropského parlamentu se dnes vyslovili proti škrtům v oblasti zemědělské a kohezní politiky. Množství peněz, které z Evropské unie dostávají zemědělci a chudší regiony EU, by mělo podle většiny europoslanců zůstat v následujícím finančním období aspoň na stejné úrovni jako nyní.

Už v předchozí debatě ke schválenému usnesení europoslanci kritizovali návrh víceletého finančního rámce na roky 2021 až 2027, který předložila Evropská komise na počátku května. Část návrhu týkající se politiky soudržnosti Evropská komise ve Štrasburku představila v úterý, v pátek přijde s konkrétními detaily společné zemědělské politiky, která je pro Česko rovněž významná.
Návrh Evropské komise, že by se v letech 2021 až 2027 mělo šetřit právě i v oblastech zemědělské a kohezní politiky, se ovšem europoslancům nelíbí. Společných cílů v těchto oblastech lze podle nich dosáhnout jen v případě dostatečného přísunu financí. Mnozí poslanci se navíc domnívají, že čísla, o kterých hovoří komise, zdaleka neodpovídají skutečnosti a škrty by nakonec mohly v zemědělské politice dosáhnout 15 procent a v politice soudržnosti dokonce 25 procent.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down