13.01.2009 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropa spojí síly k udržitelnému rozvoji

Potravinová bezpečnost s ohledem na udržitelné využívání přírodních zdrojů, stanovení reálných kritérií pro biopaliva a podpora biopaliv 2. a 3. generace, jejichž produkce nebude konkurovat produkci potravin, to jsou hlavní témata, která chce Česká republika chce na květnovém 17. zasedání Komise OSN pro udržitelný rozvoj v New Yorku. Informoval o tom ministr zemědělství Petr Gandalovič po svém včerejším jednání se svojí resortní kolegyní z Nizozemského království Gerritje Verburg, která bude zasedání předsedat.

Dalším důležitým tématem je tvorba pracovních příležitostí na venkově nebo boj proti znehodnocování půdy,“ přibližuje Gandalovič.
„Shodně s postojem České republiky i Nizozemsko považuje za zásadní otázku kvality potravinářských výrobků a snaží se zahrnout do této problematiky i kritéria nad rámec hygienických požadavků a označování, jako jsou welfare zvířat, ekologické parametry nebo trvalá udržitelnost,“ uvedla nizozemská ministryně s tím, že obě země se také shodují na nutnosti snižovat administrativní zátěž. Z pohledu efektivního budoucího fungování SZP volilo české předsednictví jako jednu z hlavních priorit zjednodušení unijní legislativy.
Trvale udržitelný rozvoj tvoří jednu z prioritních oblastní předsednictví ČR v unii. Pro přípravu 17. konference Komise OSN pro trvale udržitelný rozvoj vznikla mezirezortní pracovní skupina Rady vlády ČR, kterou tvoří odborníci z ministerstva zemědělství, ministerstva zahraničí a ministerstva životního prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down