06.05.2007 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropská inspekce nenašla závažná pochybení

Inspektoři Evropské unie hodnotí příznivě postup České republiky proti BSE. Jak uvedl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben, inspekce EU u nás proběhla v prvních třech dubnových týdnech.

Inspektoři podle Dubna ocenili například systém vyšetřování a odstraňování rizikového materiálu, zjistili však i některé drobné nedostatky a uložili například provést další školení zpracovatelů a chovatelů. Od počátku roku 2001 vyšetřili veterináři na BSE zhruba 1,1 milionu kusů skotu a testy prokázaly nemoc u 26 zvířat.
Ve stejné době hostila ČR také misi ruských veterinárních inspektorů, kteří prověřovali potravinářské závody, jež mají zájem o vývoz na ruský trh. Letos se přihlásilo 31 zpracovatelů masa, mléka a dalších živočišných produktů. "Během mise nebyly zjištěny žádné závažné nedostatky. Konečné slovo ale bude mít ruská veterinární správa, jejíž verdikt nelze čekat dříve než za dva měsíce," uvedl Duben. Schválení pro vývoz do Ruska má zatím podle SVS 23 tuzemských potravinářských závodů na zpracování živočišných produktů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down