13.03.2001 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropská komise diskutuje o volném pohybu pracovních sil

Evropská komise předložila 7. března 2001 Radě ministrů informační materiál týkající se volného pohybu pracovních sil, vypracovaný v souvislosti s rozšiřováním Evropské unie. Cílem tohoto dokumentu je poskytnout jednak věcné informace a jednak nastínit možnosti pro diskusi mezi členskými státy Evropské unie. Debata by měla přispět k vytvoření směrů, které by měly být vzaty v úvahu při rozhodování o pozici Evropské unie k této důležité kapitole vstupních jednání. Dokument přináší analýzu současné a budoucí situace s ohledem na pravděpodobnou migraci, uvádí případy z dřívějšího rozšiřování a řadu návrhů či opatření.
Prezentované alternativy se pohybují od plného a okamžitého uplatňování acquis, přes ochranná opatření, další omezení až po odklad pro uplatňování acquis po určitou dobu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down