Evropská komise vyhlásila další kolo stáží

Od 18. července do poledne 31. srpna 2016 je možné podávat přihlášky na stáže do Evropské komise. Jako každý rok i letos si mohou tisíce mladých lidí z členských zemí EU zažádat o pětiměsíční stáž nejen v Bruselu. Uvedla to na svých webových stránkách Evropská komise. Díky projektu stáží mají studenti a mladí profesionálové jedinečnou šanci získat zkušenosti s životem a prací v hlavních institucích EU.

Podmínkou účasti je alespoň bakalářský diplom, znalost dvou oficiálních jazyků EU a zároveň dobrá znalost angličtiny, němčiny či francouzštiny. Žadatel v přihlášce dále uvede preferované generální ředitelství podle svého zaměření a vyplní detailní údaje o svém vzdělání, předchozích zkušenostech a jazykových dovednostech. Na každý turnus se přihlásí okolo deseti tisíc zájemců. Po úspěšném přijetí přihlášky je na základě životopisů vybráno nejlepších 2800 zájemců do tzv. databáze Blue Book.  Z tohoto seznamu jednotlivá generální ředitelství a kabinety komisařů vybírají své kandidáty. Nakonec stáž v Evropské komisi získá pokaždé až šest set zájemců.

Práce v Evropské komisi je často velmi rozmanitá. Obvykle záleží na vybraném generálním ředitelství a oblasti, kterou pokrývá. Stážisté mají často na starost administrativní podporu úřadu, monitoring tisku, zapisování konferencí a vyhodnocování projektů, různé rešerše a analýzu informací. Součástí stáže bývá i několikadenní úvodní konference spojená s řadou přednášek a návštěvou institucí. Přijatí stážisté pobírají měsíční grant ve výši přibližně 1120 eur a jsou jim proplaceny cestovní výdaje.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *